Selamın aleyküm arkadaşlar.
Soracağım soruya en uygun bölümün bu olduğunda kanaat ettiğimden buraya yazıyorum, yanlış olduysa af buyurunuz..
Ben 19 yaşındayım. Kendimi bildim bileli istem dışı bir bilgi birikimi sahibiyim. Hemen açıklayayım;
İnsan vücudu hakkında anatomik ve biyolojik olarak(denemek maksatlı sorulduğunda hariç, yani laf arasında samimi bir merakla sorulduğu zamanlarda doğaçlama olması gerekiyor) hayatımda hiç duymadığım bilgiler verip, herhangi bir rahatsızlığın tedavisi hakkında hiç bir bilgim olmadan tavsiyeler veriyorum. İşin kötü yanı arkadaşlarım ve çevremdeki insanlar sözüme itimad ettiklerinden uyguluyorlar yanlış söylediysem diye korkuyorum çünkü gerçekten ömrümde hiç duymadığım bilgiler ve tedavi yöntemleri dökülüyor dilimden. Sonra araştırıyorum biraz, okuyorum ve söylediğim şeylerin tamamiyle doğru olduğunu görüyorum. Ne eksik ne fazla.
Bunun haricinde özellikle psikoloji konusunda aynı şey oluyor, empati hat safhada ve çözüm bi anda dilimin ucuna geliyor ve karşımdaki kişi gerçekten rahatladığını ve mantıklı olduğu konusunda hemfikir olduğunu söylüyor. Ve çoğu arkadaşımı bu şekilde bunalımdan ve depresyondan kurtardığım hatta aşırı derecede asosyal ve kalabalık korkusu olan arkadaşlarıma da farkedilir derecede yardım ettiğim olmuştur. Bu konuda bir de telkin yöntemiyle arkadaşlarıma gözlerini kapattırıp hayal ettirerek suni mutluluklar oluşturabiliyorum(yani o an üzerinde bulunan stresi, siniri, sıkıntıyı, baş ağrısı veya daraltı gibi şeyleri unutturabiliyorum) ve işin beni ilk zamanlar korkutan fakat sonradan alıştığım tarafı onların zihinlerinde oluşturdukları imajın aynısını yüzlerine odaklandığımda bende görüyorum. (İlk zamanlar ciddi bir ego sorunu yaşadımsa da, Elhamdulillah şimdi nefsimi zaptedebiliyorum)

Bu anlattıklarımın herhangi bir ilimde yeri var mıdır?
Bir yetenek midir yada normal bi olay mıdır?

Daha sormak istediğim bir çok şey var, bazı yaptığım/yapabildiğim şeylerle alakalı nedir, ne değildir diye...
Aslında hepsini yazmıştım fakat bi problem oldu yazdıklarım silindi.. Şu auto save butonuna tıklayınca bu kadarı geri geldi..

V'el hasıl-ı kelam, kıymetli vaktinizi aldım kusuruma bakmayın, hakkınızı helal edin.
Yorumlarınızı bekliyorum..