Resim sanatı

Resim sanatı nedir ?


Resim sanatı bilindiği üzere ilk okulda çizilen ev araba güneş kuşlar gibi ve bunun dışında gözle görebildiğimiz şeyleri kalem ve kağıt ile veya başka teknik ekipmanlar ile kağıta veya tuale aktarma sanatıdır arkadaşlar.

Resim 7 den 70 e her insanın ilgi duyduğu, herkesin aslında içinde ufak da olsa resime yeteneği olduğu bi daldır. Örneğin " M " harfinin biçimini değiştirip martı yapmakda bir sanattır. Fakat herkes bunu yapabileceği için pekde ilgi duyulmaz. Örneğin Pablo picasso resimlerinde geometrik şekilleri kullanarak gördüklerini resmeder. Mesela, üçgeni alır üstüne kareyi koyar ve size bir insan silüeti ortaya koyabilir. Buna benzer çok farklı şekilde ressamlar yaşamışlardır, sanatlarını halka sunmuşlardır. Ve bugün hala günümüzde bu resimler satılır, tartışılır, ve bu resimlere ilgi duyulur.

Resim sanatı, geçmişten günümüze çok gelişmişlik gösterememiştir. Bugün bi otomotiv sanayisi gelişebilir, makineleşme, elektrikleşme, sanayileşme geliştirilebilir.
Fakat el sanatlarını makineleştiremezsiniz. ( Kısmen )
Resimi bir makine yapamaz. Fakat buna benzer örnekleyecek olursak, fotoğraf çekilebilir.
Resim, ressamın veya insanın içinden gelen, çizdikçe içindeki ruhani değerleri arttıran, manevi değerleri güçlendiren, resme bağlılığını sağlayan bir tekniktir. Bugün herkes resim çizebilir, ama herkes ressam olamaz...

Örnek resim tabloları


Anna Ancher
Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Pablo Picasso
Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...